0 (542) 811 29 29 0 (850) 811 29 29 0 (542) 811 29 29 Abonelik Sözleşmesi
whatsapp

Toplu SMS

Ana Sayfa  »  Toplu SMS
Toplu SMS Nedir?

İletişim araçlarından en çok kullanılanı kuşkusuz cep telefonları, hemen ardından ise TV, tablet ve bilgisayarlar gelir. Peki telefonların en çok hangi uygulamalarını kullanırız; tabii ki anlık mesajlaşma ve sosyal medya uygulamalarını.

Bunun sebebi de, insanların yazarak karşı tarafa verebileceği bilginin, konuşarak vereceği mesajdan daha düzenli ve anlaşılır olmasıdır. Konuşarak daha çok şey anlatılabilir belki ama doğru ifadeleri kullanamadığımızda sözleri geri alamayız ve telefi gerektirir. Bazen de birden fazla kişiye aynı anda bir bilgiyi vermeniz gerekebilir. Bunun da yolları çeşitli aslında... Bir konferans salonuna insanları toplayarak onlara mesajınızı verebilirsiniz, ya da bir televizyon programına çıkıp mesajınızı aynı anda milyonlarca kişiye verebilirsiniz. Ama bu imkanları kimler kullanabilir, ya da her zaman kullanabilir mi, ya da ne kadar maliyet olur? İşte tüm bunlara karşın çok az maliyetli bir yapı olan kısa mesaj servisi var. Aynı anda dilediğiniz kadar kişiye mesajınızı iletebilirsiniz. Ama burada da yine bir engel çıkıyor önümüze; mesaj göndereceğiniz kişiler telefonunuzda kayıtlı olması gerekiyor ve bunu yapmanın malesef kısa bir yolu yok...

İşte bu noktada Toplu SMS servisi devreye gidiyor ve tüm sorular yanıt buluyor. Bu sistemle, rehberinizde kayıtlı olsun ya da olmasın, aynı anda binlerce kişiye çok düşük maliyetlerle mesajınızı iletmenize olanak tanıyor. Hatta bu işlemi cep telefonunuzdan da yapmanıza gerek yok. İnternet bağlantınızın olduğu herhangi bir yerden mesajınızı gönderebilir, hatta iletilme durumunu da anında izleyebilirsiniz.

Toplu SMS'in avantajı sadece bu mu, tabii ki hayır... Asıl önemli olan tarafı kurumsal bir sıfat kazandırmasıdır. Bu da Başlıklı SMS olarak adlandırdığımız ve Toplu SMS servisinin içinde yer alan, göndericiin cep telefonu numarası yerine 11 haneye kadar yazılabilen alfanumerik yani hem harf hem de rakamlardan oluşan bir gönderici adı ile mesajları göndermeyi sağlayan yapıdır.